Як правильно вибрати подарунок начальнику?

Це зовсім непросте запитання періодично вводить в ступор багатьох. Адже від цієї людини залежить не тільки кар'єрний ріст, благополуччя його підлеглих, а й в цілому психологічний клімат колективу. Крім того, дуже хочеться потішити людину, але, в той же час, не порушити субординацію. Сподіваємося, що наші поради суттєво полегшать поставлене перед вами завдання.

Отже, вибираючи презент шефу необхідно враховувати наступні фактори:

1. Відповідно до ділового етикету, потрібно, щоб подарунок відповідав статусу керівника, з врахуванням особливостей його характеру і захоплень.

2. Вітається, коли подарунок дарується від усього колективу або від групи співробітників, але не від конкретного підлеглого. У першому випадку - це данина поваги, у другому-попахує хабарем і підлабузництвом, що в усьому цивілізованому світі викликає негатив.

3. Подарунок не повинен бути дешевим, але і не дуже дорогим. Необхідно дотримуватися "золотої серединки".

4. Категорично не рекомендується дарувати презенти наступних категорій:

- предмети гігієни, косметика, інтимні речі, купальники, білизна, предмети гардероба, постільна білизна. Все це було б відмінними подарунками для ваших рідних чи близьких друзів. Подарувати ж їх своєму начальнику означає порушити субординацію.

- подарунки з таємним змістом, неприємним людині (наприклад: при надмірній масі тіла - абонемент в тренажерний зал)

- навчальні семінари (крім тих, які за тематикою відповідають хобі начальника);

- будь-яка живність: пташки, кішечки, собаки, рептилії і т.п .;

- колючо-ріжучі предмети, які в нашій країні в якості подарунка сприймаються з деяким марновірством. З цієї ж причини не варто дарувати і годинник. Раптом ваш шеф відноситься до тих, кого насторожує чорна кішка, яка перебігала дорогу.

Природно, винятком є той випадок, коли ваш начальник сам попросив подарунок з цих категорій. Бо ніщо людське не чуже і сильним світу цього, в даному випадку - вашому шефу.

5. Святкових дат і подій багато і вони різняться. Очевидно, що і подарунок повинен відповідати певній нагоді: для офіційних свят (державні, професійні та т.д.), більш доречні нейтральні презенти. Особисті свята вашого начальника (день народження, ювілеї, весілля, поповнення в родині, вихід на пенсію) - привід, що дає можливість подарувати щось особливе.

6. Важливо, вибираючи презент, враховувати статеву приналежність вашого шефа.

Що подарувати керівнику-чоловікові?

Розглянемо кілька видів подарунків: універсальних і оригінальних, відповідно до захоплень вашого шефа.

До універсальних можна віднести настільні набори, ексклюзивне письмове приладдя, декоративні елементи кабінету керівника (красива статуетка, різноманітні годинники наприклад пісочні, настільні або настінні, декоративний штурвал, глобус і т.п.) і так далі. Такі подарунки доречні в офіційні та професійні свята.

Якщо ж ви збираєтеся привітати начальника з днем народження, то не зайвим буде поцікавитися захопленнями та уподобаннями шефа.

Якщо ваш шеф захоплюється колекціонуванням, то дуже хорошим буде подарунок, який вдало доповнить колекцію. Запеклому читачеві подарунком для душі стануть підставки для книг, красивий альбом. Прихильникові здорового способу життя та спорту - спортивний інвентар, цінителю мистецтва-картина (попередньо бажано дізнатися його смаки), романтику- підзорну трубу, мандрівникові - компас і т. д.

Як вибрати подарунок керівнику-жінці?

Найголовніше правило: чітко пам'ятати, що ви даруєте подарунок Жінці, якою б "залізною леді" вона не була.

Універсальними презентами можуть бути красиві канцелярські приладдя, особливо з вигравіруваними ініціалами їх майбутнього володаря; предмети інтер'єру (зверніть увагу на їх доречність в кабінеті і відповідність стилю) - вази, фоторамки, картини, шкатулки, статуетки.

Якщо ваша шефиня кавоманка сміливо даруєте їй якісну каву і витончений кавовий сервіз, цінителька чаю- колекційний набір відмінного чаю, оригінальний комплект для чаювання. Якщо ваша начальниця любить подарунки "з історією", то антикваріат буде їй до душі.

І, безумовно, незалежно від гендерної приналежності вашого начальника, без букета вам не обійтися. Бо, що за свято без квітів ?!

Шефу - чоловікові не даруються мініатюрні букети та весняні квіти. Підійдуть яскраві букети троянд, гладіолусів, екзотичних квітів.

Керівнику-жінці можна дарувати будь-які квіти (крім тих, які вона не любить) і різної величини букети.

І не забувайте, що вдало обраний подарунок шефу - подарунок всьому колективу, застава прекрасних ділових відносин і сприятливого клімату на роботі!